TASA-ARVO KONKARIT 2013  otteluohjelma ja  tulokset
ALKUSARJA: ALKULOHKO A
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
KE 10.4.2013 18:00 A1 Sudet - A2 Digelius All Stars 1-1 (17-25, 25-19)
KE 10.4.2013 18:40 A3 Kuukiven Heittelijät - A4 Ikävä Yllätys 2-0 (25-20, 29-27)
KE 10.4.2013 19:20 A2 Digelius All Stars - A3 Kuukiven Heittelijät 2-0 (25-13, 25-17)
KE 10.4.2013 20:00 A4 Ikävä Yllätys - A1 Sudet 0-2 (13-25, 17-25)
KE 10.4.2013 20:40 A1 Sudet - A3 Kuukiven Heittelijät 1-1 (25-18, 18-25)
KE 10.4.2013 21:20 A2 Digelius All Stars - A4 Ikävä Yllätys 2-0 (25-15, 25-14)
ALKUSARJA: ALKULOHKO B
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
KE 10.4.2013 18:00 B1 Tsemppa - B2 Huru-Ukot 0-2 (17-25, 19-25)
KE 10.4.2013 18:40 B3 Niitti - B4 S.O.S. 0-2 (10-25,  8-25)
KE 10.4.2013 19:20 B2 Huru-Ukot - B3 Niitti 2-0 (25-16, 25-14)
KE 10.4.2013 20:00 B4 S.O.S. - B1 Tsemppa 2-0 (25-18, 25-20)
KE 10.4.2013 20:40 B1 Tsemppa - B3 Niitti 0-2 (13-25, 16-25)
KE 10.4.2013 21:20 B2 Huru-Ukot - B4 S.O.S. 0-2 (15-25, 16-25)
Alkulohkot pelataan kaksieräisinä. Alkulohkojen jälkeen sijoitukset merkitään esim. 1A, 2A, 3A, 4A. Alkulohkon (ja myös jatkolohkon)
voittaa eniten erävoittoja saavuttanut joukkue. Tasaerien tapauksessa sijoituksen ratkaisee järjestyksessä eräpisteiden ero, keskinäinen peli ja 
eräpisteiden suhde. Lohkon voittanut joukkue saa yhden lähtöpisteen (erän) edukseen jatkolohkoon. 
Alkulohkossaan sijoille 2 ja 4 sijoittuneet joukkueet vaihtavat toiseen lohkoon.
JATKOLOHKO TAA:
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 16.4.2013 18:00 1A Digelius All Stars - 4B Tsemppa 1-1 (20-25, 25-15)
TI 16.4.2013 18:40 2B Huru-Ukot - 3A Kuukiven Heittelijät      2-0 (25-15, 27-25)
TI 16.4.2013 19:20 3A Kuukiven Heittelijät - 1A Digelius All Stars 0-2 (17-25, 21-25)
TI 16.4.2013 20:00 2B Huru-Ukot - 4B Tsemppa 2-0 (25-19, 25-19)
TI 16.4.2013 20:40 4B Tsemppa - 3A Kuukiven Heittelijät      0-2 (21-25,  9-25)
TI 16.4.2013 21:20 1A Digelius All Stars - 2B Huru-Ukot 2-0 (25-16, 25-19)
TAA1 Digelius All Stars  Stars           FINAALEIHIN LA 20.4.            5 erää
TAA2 Huru-Ukot                       FINAALEIHIN LA 20.4.           4 erää
TAA3 Kuukiven Heittelijät     sijat 5 - 6                                  2 erää
TAA4 Tsemppa                       sijat 7 - 8                                  1 erä
JATKOLOHKO TAB:
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 16.4.2013 18:00 1B S.O.S - 4A Ikävä Yllätys 2-0 (25-18, 25-16)
TI 16.4.2013 18:40 2A Sudet - 3B Niitti 2-0 (25-14, 25-22)
TI 16.4.2013 19:20 3B Niitti - 1B S.O.S 0-2 (15-25, 16-25)
TI 16.4.2013 20:00 2A Sudet - 4A Ikävä Yllätys 1-1 (25-13, 23-25)
TI 16.4.2013 20:40 4A Ikävä Yllätys - 3B Niitti 1-1 (25-23, 12-25)
TI 16.4.2013 21:20 1B S.O.S - 2A Sudet 0-2 (18-25, 23-25)
TAB1 Sudet                      FINAALEIHIN LA 20.4.             5 erää  +33pistettä
TAB2 S.O.S                       FINAALEIHIN LA 20.4.             5 erää  +26pistettä
TAB3 Ikävä Yllätys                      sijat 5 - 6                                    2 erää
TAB4 Niitti                      sijat 7 - 8                                    1 erä
FINAALIOTTELUT LA 20.4.
LA 10:00 TAA1 Digelius All Stars - TAB2 S.O.S 2-0 (25-21, 25-15)
LA 10:50 TAB1 Sudet TAA2 Huru-Ukot 1-1 (23-25, 25-14)
LA 11:40 TAA1 Digelius All Stars - TAA2 Huru-Ukot 2-0 (25-18, 25-10)
LA 12:30 TAB1 Sudet TAB2 S.O.S 0-2 (22-25, 18-25)
LA 13:30 TAA2 Huru-Ukot - TAB2 S.O.S 0-2 (14-25, 10-25)
LA 14:30 TAA1 Digelius All Stars - TAB1 Sudet 2-0 (25-12, 25-20)
LOPULLISET SIJOITUKSET
1. Digelius All Stars 6 erää 5.-6 Kuukiven  Heittelijät ja Ikävä Yllätys
2. S.O.S   4 erää 7.-8. Tsemppa ja Niitti
3. Sudet   1 erä, -19p
4.       Huru-Ukot   1 erä, -52p