TASA-ARVO KOKEILIJAT 2013  otteluohjelma ja  tulokset
ALKUSARJA: ALKULOHKO A
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TO 11.4.2013 18:00 A1 Soundrack - A2 VoNaMi 2-0 (25 - 7, 25- 7)
TO 11.4.2013 18:40 A3 Lé Pinoys - A4 Laajasalon Dynamo 2-0 (25-19, 26-24)
TO 11.4.2013 19:20 A2 VoNaMi - A3 Lé Pinoys 0-2 (12-25, 13-25)
TO 11.4.2013 20:00 A4 Laajasalon Dynamo - A1 Soundrack 0-2 ( 8-25,  9-25)
TO 11.4.2013 20:40 A1 Soundrack - A3 Lé Pinoys 2-0 (25-16, 25-21)
TO 11.4.2013 21:20 A2 VoNaMi - A4 Laajasalon Dynamo 0-2 (13-25, 11-25)
ALKUSARJA: ALKULOHKO B
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TO 11.4.2013 18:00 B1 Rajarikot - B2 Light Club 3-0 (25-19, 25-22, 25-14)
TO  11.4.2013 19:10 B3 Rajarikot - B4 NuMa 3-0 (25-20, 25-14, 25-12)
TO 11.4.2013 20:20 B2 Light Club - B3 NuMa 0-3 (17-25, 13-25, 22-25)
ALKUSARJA: ALKULOHKO C
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TO 11.4.2013 18:00 C1 Tasikset - C2 Jujuttajat 2-1 (25-20, 20-25, 25-16)
TO 11.4.2013 19:10 C1 Tasikset - C3 SATAMASAARI 3-0 (25-13, 25-22, 25-16)
TO 11.4.2013 20:20 C2 Jujuttajat - C3 SATAMASAARI 0-3 (15-25, 21-25, 18-25)
Alkulohko A pelataan kaksieräisin otteluin ja alkulohkot B ja C kolmen erän otteluina. Alkulohkojen jälkeen sijoitukset merkitään esim. 1A, 2A, 3A, 4A. 
Alkulohkon (ja myös jatkolohkon) voittaa eniten erävoittoja saavuttanut joukkue. Tasaerien tapauksessa sijoituksen ratkaisee järjestyksessä eräpisteiden ero,
keskinäinen peli ja eräpisteiden suhde. Alkulohkojen kaksi parasta pelaavat ylemmät ristikkäisottelut kahden voittoerän peleinä ja jatkolohkot A ja B. 
Ristikkäisottelujen voittaja pelaavat sijoista 1-3, ja hävinneet sijoista 4-6. Alkulohkojen kolmoset ja A-lohkon nelonen pelaavat jatakolohkon C sijoista 7-10 kahden 
erän peleinä.
YLEMMÄT RISTIKKÄISPELIT:
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
KE 17.4.2013 18:00 Ott.1   1A Soundrack - 2B NuMa 2-0 (25-13, 25-16)
KE 17.4.2013 18:00 Ott. 2  1B Rajarikot - 2C SATAMASAARI 0-2 (15-25, 18-25)
KE 17.4.2013 18:50 Ott. 3  1C Tasikset - 2A Lé Pinoys 2-1 (25-22,22-25,17-15)
Voittajat jatkolohko A (sijat 1-3)
Hävinneet jatkolohko B (sijat 4-6)
JATKOLOHKO C  (sijat 7-10)
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
KE 17.4.2013 18:00 3A Laajasalon Dynamo - 3B Light Club 2-0 (25-11, 25-20)
KE 173.4.20 18:40 3A Laajasalon Dynamo - 4A VoNaMI 2-0 (25- 8, 25- 9)
KE 17.4.2013 18:40 3B Light Club - 3C Jujuttajat 1-1 (25-16, 21-25)
KE 17.4.2013 19:20 3C Jujuttajat - 4A VoNaMI 2-0 (25- 7, 25-11)
KE 17.4.2013 20:40 3A Laajasalon Dynamo - 3C Jujuttajat 0-2 (13-25, 18-25)
KE 17.4.2013 21:20 3B Light Club - 4A VoNaMI 2-0 (25-16, 25-10)
JATKOLOHKO B (sijat 4-6)
KE 19:40 TH1 NuMa - TH2 Rajarikot 0-2 (25-11, 25-20)
KE 20:20 TH3 Lé Pinoys TH2 Rajarikot 0-2 (10-25, 17-25)
KE 21:00 TH1 NuMa - TH3 Lé Pinoys 0-2 (21-25, 24-26)
JATKOLOHKO A (sijat 1-3)
KE 19:40 TV1 Soundrack TV2 SATAMASAARI 1-1 (25-13, 15-25)
KE 20:20 TV3 Tasikset - TV2 SATAMASAARI 1-1 (16-25, 25-19)
KE 21:00 TV1 Soundrack - TV3 Tasikset 0-2 ( 9-25, 10-25)
LOPPUTULOKSET
1. Tasikset   7. Jujuttajat
2. SATAMASAARI 8. Laajasalon Dynamo
3. Soundrack 9. Light Club
4. Rajarikot   10. VoNaMi
5. Lé Pinoys  
6. NuMa