PEHMOLENTIS 2018             TASA-ARVO Kokeilijat       Otteluohjelma ja tulokset
ALKUSARJA (KAHDESSA LOHKOSSA)
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
LOHKO A
LA 21.4.2018 11:30 A1 Saranat - A2 Light Club                          2-0 (25-20, 25-12)
LA 21.4.2018 12:20 A1 Saranat - A3 Kamppis                           2-0 (25-15, 25-13)
LA 21.4.2018 13:10 A2 Light Club - A3 Kamppis                           0-2 (13-25, 17-25)
LOHKO B
LA 21.4.2018 11:30 B1 Active Group 2 - B2 VoNaMi                             2-0 (21- 9, 21-14)
LA 21.4.2018 11:30 B3 Team AJAT - B4 #eileikkirahaa!        2-0 (21-10, 21- 7)
LA 21.4.2018 12:20 B2 VoNaMi - B3 Team AJAT        0-2 ( 4-25, 11-25)
LA 21.4.2018 12:20 B4 #eileikkirahaa! - B1 Active Group 2        0-2 ( 6-21,  7-21)
LA 21.4.2018 13:10 B1 Active Group 2 - B3 Team AJAT        2-0 (21- 5, 21-14)
LA 21.4.2018 13:10 B2 VoNaMi - B4 #eileikkirahaa!        1-1 (21-19, 11-21)
Molemmissa lohkoissa pelataan yksinkertainen sarja kahden erän peleinä. Kolmen joukkueen lohkossa A pelataan 25 pisteeseen 2 p
erolla. Neljän joukkueen lohkossa B erät pelataan 21 pisteeseen, joka on myös katto. Lohkon voittaa eniten erävoittoja saavuttanut joukkue.
Tasaerien tapauksessa sijoituksen ratkaisee järjestyksessä eräpisteiden ero, keskinäinen peli ja eräpisteiden suhde. 
Alkulohkojen jälkeen sijoitukset merkitään 1A, 2A, 3A ja 1B, 2B, 3B, 4B.
Sijoista 1-4 pelataan ristikkäisottelut ja sijoitusottelut 1-2 ja 3-4. Sijoista 5-7 päätettiinkin pelata sarja kaikki kaikkia vastaan 3A, 4B ja 3B kesken. .
Ylemmät jatkopelit pelataan kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen kahden pisteen erolla - mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen myös 2p erolla.
Sijoista 5-7 pelataan kahden erän pelit 25 pisteeseen kahden pisteen erolla - eniten eriä voittava saa haltuunsa Haastajan Maljan. 
JOUKKUEET        ALKULOHKOJEN TULOKSET      ERÄT    PISTEET
A1    Saranat           1A     Saranat                                          4             +40
A2    Light Club           2A      Kamppis                                       2             - 2
A3    Kamppis           3A.     Light Club                                     0             - 38
B1    Active Group 2           1B     Active Group 2                              6             +71
B2    VoNaMi           2B     Team AJAT                                   4             +29
B3    Team AJAT           3B     #eileikkirahaa!                             1             -46
B4    #eileikkirahaa!           4B.    VoNaMi                                          1             -54
JATKOPELIT
SIJAT 1-4 RISTIKKÄISPELIT JA  SIJOITUSO TTELUT
LA 21.4.2018        Ott 1 14:20 1A Saranat - 2B Team AJAT           2-0 (25-10, 25-15)
LA 21.4.2018        Ott 2 14:20 1B Active Group 2 - 2A Kamppis               2-0 (25-18, 25- 6)
LA 21.4.2018 15:20 Häv 1 Team AJAT - Häv 2 Kamppis               2-1 (25-14, 23-25, 15-10)
LA 21.4.2018 15:20 Voitt 1 Saranat - Voitt 2 Actve Group 2      0-2 (20-25, 23-25)
SIJAT 5-7  SARJA KAHDEN ERÄN PELEINÄ
LA 21.4.2018 14:20 3A Light Club - 4B VoNaMi                 2-0 (25-16, 25- 9)
LA 21.4.2018 14:50 4B VoNaMi - 3B #eileikkirahaa!    1-1 (25-19, 11-25)
LA 21.4.2018 15:20 3A Light Club - 3B #eileikkirahaa!    2-0 (28-26, 25-14)
KUNNIATAULU
1.  Active Group 2 Kiertopalkinto
2.  Saranat
3.  Team AJAT
4.  Kamppis
5.  Light Club Haastajan Malja
6.  #eileikkirahaa!
7.  VoNaMi