PEHMOLENTIS 2018             PUMPULI      Otteluohjelma ja tulokset
ALKUSARJA: ALKULOHKO A
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 16.4. 18:00 A1 Pikku Prinsessat - A2 Woodyt 2-0 (15-8, 15-10)
MA 16.4. 18:00 A3 KukaMuuMuka? - A4 Active Girls 2-0 (15-6, 15-8)
MA 16.4. 18:35 A2 Woodyr - A4 Active Girls 2-9 (15- 3, 15- 2)
MA 16.4. 19:10 A1 Pikku Prinsessat - A4 Active Girls 2-0 (15-3, 15-1)
MA 16.4. 19:10 A2 Woodyr - A3 KukaMuuMuka? 0-2 (11-15, 16-17)
MA 16.4. 19:45 A1 Pikku Prinsessat A3 KukaMuuMuka? 1-1 (15-8, 13-15)
TULOKSET                                  Erät         Pisteet
1A          Pikku Prinsessat           5              +38
1A          KukaMuuMuka?             5              +21
3A         Woodyt                             2              +8
4A         Active Girls                      0              -67
ALKUSARJA: ALKULOHKO B
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 16.4. 18:00 B1 Woimis - B2 Sisu-Naiset 2-0 (21-13, 21- 6)
MA 16.4. 18:35 B2 Sisu-Naiset - B3 Lilliputit 1-1 (21-18, 21-23)
MA 16.4. 19:45 B1 Woimis - B3 Lilliputit 1-1 (21-15, 19-21)
TULOKSET                                  Erät         Pisteet
1B          Woimis                            3              +27
2B         Lilliputit                             2              -5
3B         Sisu-Naiset                     1              -27
ALKUSARJA: ALKULOHKO C
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 16.4. 18:35 C1 KoVe/Leidit - C2 Unpredictables 1-1 (20-22, 21-15)
MA 16.4. 19:10 C2 Unpredictables - C3 HOT 1-1 (17-21, 21-15)
MA 16.4. 19:45 C1 KoVe/Leidit - C3 HOT 2-0 (21-13, 22-20)
TULOKSET                                  Erät         Pisteet
1C        KoVe/Leidit                      3               +14
2C        Unpredictables              2                 -2
3C       HOT                                  1               -12
Alkulohkot pelataan kahden erän otteluina: lohkossa A (4joukkuetta) 15 pisteeseen kahden pisteen erolla ja kattona 17p - muissa
alkulohkoissa 21 pisteeseen kahden pisteen erolla, kattona 25p. Alkulohkojen voittajat pelaavat sijoista 1-3, kakkoset.
sijoista 4-6 ja kolmoset ja A-lohkon nekonen sijoista 7-10. Alkulohkon voittaa eniten erävoittoja saavuttanut joukkue. Tasaerien
tapauksessa ratkaisee järjestyksessä eräpisteiden ero, keskinäinen peli ja eräpisteiden suhde.
 Lohkojen sijoitukset merkitään 1A, 2A, 3A, jne.
Jatkopelit sijoista 1-3 ja 4-6 pelataan sarjana kahden erän peleinä, siis lohkojen ykköset keskenään ja kakkoset keskenään.
Erät pelataan 21 pisteeseen, mutta kattona 25 pistettä ja paremmuusjärjestys määräytyy samoin kuin alkulohkoissa. 
Lohkojen kolmoset ja A-lohkon nelonen pelaavat ristikkäisottelut kahden erän peleinä 15 pisteeseen, mutta kattona kuitenkin 17p. 
Mikäli ottelu päättyy 1-1, eräpisteiden ero määrää voiton - mikäli eräpisteetkin ovat tasan, pelataan "jatkoerä" 3 pisteeseen katto.
Joukkueet voivat valita pelaajiensa järjestyksen ja suoritetaan uusi arvonta. Ristikkäisotteluiden hävinneet pelaavat sijoista 9 ja 10,
sekä voittaneet sijoista 7 ja 8. 
JATKOPELIT - SIJAT 7-10
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 16.4. 20:20 Ott1 4A Active Girls - 3B Sisu-Naiset 0-2 (1-15, 6-15)
MA 16.4. 20:40 Ott2 3A Woodyr - 3C HOT 1-1 (15-12, 11-15)
MA 16.4. 21:10 Häv 1 Active Girls - Häv 2 Woodyt 0-2 (6-15, 4-15)
MA 16.4. 21:40 Voitt 1 Sisu-Naiset - Voitt 2 HOT 0-2 (11-15, 14-16)
Sijoitukset
     7.   HOT
     8.   Sisu-Naiset
     9.   Woodyt
  10.   Active Girls
JATKOPELIT - SIJAT 4-6
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 16.4. 20:20 2A KukaMuuMuka? - 2B Lilliputit 1-1 (17-21, 23-21)
MA 16.4.            20:50 2A KukaMuuMuka? - 2C Unpredictables 1-1 ( 6-21, 21-16)
MA 16.4. 21:30 2B Lilliputit - 2C Unpredictables 2-0 (22-20, 21-10)
Sijoitukset Erät Pisteet
     4.   Lilliputit                          3
     5.   KukaMuuMuka?           2
    6.   Unpredictables             1
JATKOPELIT - SIJAT 1- 3
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 16.4. 20:20 1A Pikku Prinsessat - 1B Woimis 2-0 (21-18, 21-18)
MA 16.4.            20:50 1A Pikku Prinsessat - 1C KoVe/Leidit 2-0 (21- 8, 21-11)
MA 16.4. 21:30 1B Woimis - 1C KoVe/Leidit 2-0 (21-19, 21-14)
Sijoitukset Erät Pisteet
     1.   Pikku Prinsessat        4
     2.  Woimis                          2
     3.  KoVe/Leidit                   0
KUNNIATAULU
1. Pikku Prinsessat
2. Woimis
3. KoVe/Leidit
4. Lilliputit
5. KukaMuuMuka?
6. Unpredictables
7. HOT
8. Sisu-Naiset
9. Woodyt
10. Active Girls