PEHMOLENTIS 2017             PUMPULI    Otteluohjelma ja tulokset
ALKUSARJA: ALKULOHKO A
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 4.4. 18:00 A1 Lilliputit - A2 Pink Panther 2-0 (25-23, 25-22)
TI 4.4. 18:40 A2 Pink Panther - A3 UnPredictables 2-0 (25-12, 25-21)
TI 4.4. 19:20 A1 Lilliputit - A3 UnPredictables 1-1 (23-25, 25-21)
TULOKSET                                  Erät         Pisteet
1A          Lilliputit                            3              +7
2A          Pink Panther                   2             +12
3A         Unpredictables               1             -19
ALKUSARJA: ALKULOHKO B
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 4.4. 18:00 B1 TIMANTIT - B2 Team Kuusiluoma 0-2 (23-25, 14-25)
TI 4.4. 18:40 B2 Team Kuusiluoma - B3 Tässäpä Tämä (TT) 2-0 (25-17, 25-12)
TI 4.4. 19:20 B1 TIMANTIT - B3 Tässäpä Tämä (TT) 2-0 (25- 8, 25-10)
TULOKSET                                  Erät         Pisteet
1B          Team Kuusiluoma        4             +34
2B         TIMANTIT                          2             +19
3B         Tässäpä Tämä (TT)       0             -53
ALKUSARJA: ALKULOHKO C
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 4.4. 18:00 C1 Woimis - C2 Team Spirit 2-0 (25- 5, 25- 7)
TI 4.4. 18:40 C2 Team Spirit - C3 Woodyt 0-2 (13-25, 16-25)
TI 4.4. 19:20 C1 Woimis - C3 Woodyt 2-0 (25-14, 25- 8)
TULOKSET                                  Erät         Pisteet
1C        Woimis                             4             +64
2C        Woodyt                              2              -7
3C       Team Spirit                       0              -59
Alkulohkot pelataan kahden erän otteluina 25 pisteeseen kahden pisteen erolla. Alkulohkon voittanut pelaa sijoista 1-3, kakkonen.
sijoista 4-6 ja kolmonen sijoista 7-9. Alkulohkon voittaa eniten erävoittoja saavuttanut joukkue. Tasaerien tapauksessa sijoituksen
ratkaisee järjestyksessä eräpisteiden ero, keskinäinen peli ja eräpisteiden suhde. Lohkojen sijoitukset merkitään 1A, 2A, 3A, jne.
Jatkopelit pelataan sarjana kussakin sijoitusryhmässä eli pelataan molempia jatkolohkon joukkueita vastaan.
Kaikki jatkopelitkin pelataan kahden erän otteluina kuten alkulohkoissa ja paremmuusjärjestys määräytyy samoin. 
Lohkojen ykkösten jatkopelien voittaja on turnauksen voittaja.
JATKOPELIT - SIJAT 7-9
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 4.4. 20:00 3A Unpredictables - 3B Tässäpä Tämä 2-0 (21-17, 21-13)
TI 4.4.            20:40 3B Tässäpä Tämä - 3C Team Spirit 2-0 (21- 6, 21- 9)
TI 4.4. 21:20 3A Unpredictables - 3C Team Spirit 2-0 (21-14, 21- 8)
Sijoitukset Erät Pisteet
     7.   Unpredictables            4                   +32                                          
     8.   Tässäpä Tämä            2                   +14
     9.   Team Spirit                   0                   -46
JATKOPELIT - SIJAT 4-6
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 4.4. 20:00 2A Pink Panther - 2B TIMANTIT 1-1 (16-21, 25-23)
TI 4.4.            20:40 2B TIMANTIT - 2C Woodyt 2-0 (21-16, 21-19)
TI 4.4. 21:20 2A Pink Panther - 2C Woodyt 2-0 (21-16, 21-13)
Sijoitukset Erät Pisteet
     4.   Timantit                         3                   +10        Keskinäisen ottelun voitto: erät 1-1, +3 pistettä
     5.   Pink Panther                3                   +10
     6.   Woodyt                          0                   -20
JATKOPELIT - SIJAT 1- 3
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 4.4. 20:00 1A Lilliputit - 1B Team Kuusiluoma 1-1 (21-18, 15-21)
TI 4.4.            20:40 1B Team Kuusiluoma - 1C Woimis 0-2 (22-24, 16-21)
TI 4.4. 21:20 1A Lilliputit - 1C Woimis 0-2 (12-21,  7-21)
Sijoitukset Erät Pisteet
     1.   Woimis                         4                   +30
     2.  Team Kuusiluoma      1                    -4
     3.  Lilliputit                          1                   -26 
KUNNIATAULU
1. Woimis    
2. Team Kuusiluoma  
3. Lilliputit    
4. Timantit    
5. Pink Panther  
6. Woodyt'    
7. Unpredictables  
8. Tässäpä Tämä  
9.. Team Spirit