PUMPULI 2013 otteluohjelma ja tulokset
ALKUSARJA: ALKULOHKO A
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 9.4. 18:00 A1 KuPaRa - A2 PAPUA! 2-0 (25-12, 25-15)
TI 9.4. 18:40 A3 Volleyfire! - A4 LARE 0-2 (17-25,  7-25)
TI 9.4. 19:20 A2 PAPUA! A3 Volleyfire! 2-0 (25- 9, 25- 9)
TI 9.4. 20:00 A4 LARE A1 KuPaRa 0-2 (13-25, 11-25)
TI 9.4. 20:40 A1 KuPaRa A3 Volleyfire! 2-0 (25- 3, 25- 9)
TI 9.4. 21:20 A2 PAPUA! - A4 LARE 1-1 (25-21, 18-25)
ALKUSARJA: ALKULOHKO B
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 9.4. 18:00 B1 Pumpulipallerot - B2 Mylleröt 2-0 (25-12, 25-13)
TI 9.4. 18:40 B3 Pantterit - B4 Suht koht sumeet 0-2 (13-25,  7-25)
TI 9.4. 19:20 B2 Mylleröt - B3 Pantterit 2-0 (25-11, 25- 9)
TI 9.4. 20:00 B4 Suht koht sumeet - B1 Pumpulipallerot 0-2 (20-25, 22-25)
TI 9.4. 20:40 B1 Pumpulipallerot - B3 Pantterit 2-0 (25- 6, 25- 8)
TI 9.4. 21:20 B2 Mylleröt - B4 Suht koht sumeet 0-2 (16-25, 13-25)
ALKUSARJA: ALKULOHKO C
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
TI 9.4. 18:00 C1 SisuNaiset C2 PSC Girls 3-0 (25-17, 25-10, 25-13)
TI 9.4. 19:10 C1 SisuNaiset C3 Klaukkalan Kiri 1-2 (18-25, 25-23, 24-26)
TI 9.4. 20:20 C2 PSC Girls - C3 Klaukkalan Kiri 0-3 (13-25,  8-25, 18-25)
Alkulohkot A ja B pelataan kaksieräisinä. Alkulohkossa C pelataan 3 erää/ottelu.Alkulohkojen jälkeen sijoitukset merkitään esim. 1A, 2A, jne 
Alkulohkojen ykkönen ja kakkonen, sekä kaksi parasta kolmosta (merk. PU1 ja PU2) pääsevät ylempään jatkosarjaan (jatkolohkot PUA ja PUB).
Alkulohkojen neloset (4A ja 4B) ja kolmanneksi jäänyt kolmonen (PU3) pelaavat jatkolohkon PUC sijoista 9-11. Alkulohkon (ja jatkolohkon)
voittaa eniten erävoittoja saavuttanut joukkue. Tasaerien tapauksessa sijoituksen ratkaisee järjestyksessä eräpisteiden ero,
keskinäinen peli ja eräpisteiden suhde. 
JATKOLOHKO PUA:
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 15.4. 18:00 1A KuPaRa - PU2 Mylleröt 2-0 (25-10, 25-14)
MA 15.4. 18:40 1C Klaukkalan Kiri - 2B Suht koht sumeet 2-0 (26-24, 25- 7)
MA 15.4. 19:20 2B Suht koht sumeet - 1A KuPaRa 0-2 (16-25,  8-25)
MA 15.4. 20:00 1C Klaukkalan Kiri - PU2 Mylleröt 2-0 (25-16, 25-14)
MA 15.4. 20:40 PU2 Mylleröt - 2B Suht koht sumeet 0-2 (14-25, 22-25)
MA 15.4. 21:20 1A KuPaRa - 1C Klaukkalan Kiri 2-0 (25-22, 25-10)
PUA1 KuPaRa                          FINAALEIHIN LA 20.4.
PUA2 Klaukkalan Kiri              FINAALEIHIN LA 20.4.
PUA3 Suht koht sumeet               sijat 5-6
PUA4 Mylleröt                                 sijat 7-8                                              
JATKOLOHKO PUB:
Pvm   Klo   Kotijoukkue     Vierasjoukkue Tulos
MA 15.4. 18:00 1B Pumpulipallerot - PU1 LARE 2-0 (25-14, 25-17)
MA 15.4. 18:40 2A PAPUA! - 2C SisuNaiset 0-2 (11-25, 16-25)
MA 15.4. 19:20 2C SisuNaiset - 1B Pumpulipallerot 2-0 (26-24, 25-21)
MA 15.4. 20:00 2A PAPUA! - PU1 LARE 2-0 (25-20, 25-10)
MA 15.4. 20:40 PU1 LARE - 2C SisuNaiset 0-2 (16-25, 15-25)
MA 15.4. 21:20 1B Pumpulipallerot - 2A PAPUA! 2-0 (25-17, 25-119
PUB1 SisuNaiset FINAALEIHIN 20.4. 
PUB2 Pumpulipallerot FINAALEIHIN 20.4. 
PUB3 PAPUA!                        sijat 5-6
PUB4 LARE                           sijat 7-8
JATKOLOHKO PUC (sijat 9-11):
Pvm   Klo   Kotijoukkue   Vierasjoukkue Tulos
MA 15.4. 18:00 PU3 PSC Girls - 4B Pantterit 3-0 (25-12, 25-11, 25-10)
MA 15.4. 19:10 4A Volleyfire! - 4B Pantterit 3-0 (25-19, 25-21, 25-11)
MA 15.4. 20:20 PU3 PSC Girls - 4A Volleyfire! 2-1 (25-11, 25-16, 20-25)
FINAALIOTTELUT  LA 20.04.2013
LA 20.4. 10:00 PUA1 KuPaRa PUB2 Pumpulipallerot 2-0 (25-13, 25-13)
LA 20.4. 10:50 PUB1 SisuNaiset PUA2 Klaukkalan Kiri 0-2 (15-25, 15-25)
LA 20.4. 11:40 PUA1 KuPaRa PUA2 Klaukkalan Kiri 1-1 (20-25, 25- 8)
LA 20.4. 12:30 PUB1 SisuNaiset PUB2 Pumpulipallerot 0-2 (20-25, 14-25)
LA 20.4. 13:30 PUA2 Klaukkalan Kiri PUB2 Pumpulipallerot 1-1 (25-23, 24-26)
LA 20.4. 14:30 PUA1 KuPaRa PUB1 SisuNaiset 2-0 (25- 8, 25-15)
SIJOITUKSET            
1.   KuPaRa 7.-8. Mylleröt  
2.   Klaukkalan Kiri Kiri 7.-8.  LARE.    
3.   Pumpulipal lerot 10.    PSC Girls
4.   SisuNaiset 10.    Volleyfire!
5.- 6. Suht koht sumeet 11.    Pantterit
5.- 6. PAPUA!